Dela nyhet
Träningsstart 2022
10 jan 2022 0 kommentarer
Imorgon så startar vi igång säsongen 2022 men utomhusträning på PreZero Arena.
Observera att träningstiden är 17:30-18:30
Vi forsätter med inomhusträningarna som vanligt på söndagar i Rambodalshallen. Kallelser till träningarna skickas som vanligt via mail/app.
Kom ihåg: Svara på kallelserna så vi ledare får en bra överblick hur många vi blir på träningarna.
Under dom närmaste veckorna så kommer vi att planera för att hitta ett datum för ett föräldramöte. Hur det kommer att genomförras är ännu inte klart. Det bästa vore att kunna få ha ett fysiskt möte men vi kommer så klart att hålla koll på läget och fattar beslut därefter om vi kan ha ett fysiskt eller digitalt.
Anledning till att vi har föräldrarmöte är att skapa en samsyn om vad som gäller och vad vi behöver göra för att ge våra grabbar dom bästa möjliga förutsättningar till att få spela fotboll. För laget består inte enbart av ledare och spelare utan en stor del i laget är också ni föräldrar och målsmän.
"Ingen kan göra allt men alla kan göra något"
Om det finns några frågor eller funderingar så är det bara att höra av sig.
Kommentarer